FAQ – najczęściej zadawane pytania o plisy, żaluzje i rolety

 1. Dlaczego warto wybierać plisy okienne ze sklepu Plisso.pl?
  Sklep internetowy Plisso.pl jest bezpośrednim dystrybutorem plis okiennych marki Vertex S.A. - renomowanego producenta najwyższej jakości plis i przesłon okiennych. Zakupione u nas żaluzje i rolety plisowane stanowią synonim wysokiej jakości w najlepszej cenie. Oferujemy szeroki wybór plis i rolet w rożnych kolorach i wymiarach.

 2. W jaki sposób mogę skomponować plisę lub żaluzję, korzystając z oferty sklepu?
  Korzystając z kreatora znajdującego się na naszej stronie www, mogą Państwo w szybki i prosty sposób skomponować własną roletę lub plisę na okno i uzyskać jej wycenę. Wystarczy wpisać wymiary, wybrać kolor i odpowiedni osprzęt.

 3. Jak prawidłowo zmierzyć plisę na okno?
  Jeśli plisa ma być zamontowana na szybie do listwy przyszybowej, należy zmierzyć szerokość i wysokość szyby wraz z uszczelkami. Jeśli plisa ma być zamontowana na skrzydle okiennym za pomocą wieszaków bezinwazyjnych, należy zmierzyć szerokość od styku listwy przyszybowej z ramą okna oraz wysokość skrzydła okiennego od górnej do dolnej krawędzi.

 4. W jakich wymiarach dostępne są plisy?
  W naszym sklepie mogą Państwo zamówić plisy na okna o szerokości od 150 mm do 16 000 mm i długości od 150 mm do 3 000 mm. Oznacza to, że jesteśmy w stanie wykonać plisę okienną na każde okno. Oferujemy także plisy niestandardowe - na wymiar.

 5. Jak wykonać pomiar żaluzji ISOTRA?
  Aby dobrać prawidłowy wymiar żaluzji ISOTRA, wystarczy zmierzyć szerokość i długość szyby okiennej wraz z uszczelkami.

 6. Czy żaluzje i rolety plisowane zakupione w Plisso.pl można zamontować samodzielnie?
  Oczywiście! Zarówno montaż plis okiennych, jak i żaluzji plisowanych jest bardzo łatwy i można wykonać go samemu. Jedynym potrzebnym narzędziem będzie śrubokręt lub wkrętarka akumulatorowa. Dzięki czytelnej i przejrzystej instrukcji montażu, dołączonej do sprzedawanych plis i żaluzji, instalacja przesłony będzie łatwa nawet dla osoby, która wykonuje ją po raz pierwszy.

 7. Od czego zależy cena plisy?
  Ceny dostępnych w naszej ofercie plis i żaluzji na dzień i na noc są zróżnicowane i zależą od podstawowych parametrów przesłony. Wpływ na cenę mają: wymiar plisy lub żaluzji, wybór odpowiedniego materiału, zastosowany osprzęt i sposób montażu.

 8. Ile kosztuje dostawa?
  Przy zakupie powyżej 200 zł dostawa w naszym sklepie jest darmowa.

 9. W jaki sposób dobrać osprzęt do rolety plisowanej?
  Osprzęt jest istotnym elementem, który odpowiada za właściwe podtrzymywanie i użytkowanie plisy na oknie. Osprzęt jest widoczną częścią plisy, dlatego warto dobrać jego kolorystykę tak, by współgrała ona z wystrojem okna i aranżacją pomieszczenia. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór osprzętu do plisy okiennej, dzięki czemu nasi Klienci bez trudu wybiorą optymalny kolor.

 10. Jak czyścić plisy okienne?
  Większość materiałów, z których wykonywane są rolety plisowane, może być czyszczona na mokro. Informuje o tym specjalna ikona, którą znajda Państwo w opisie produktu na naszej stronie. W przypadku braku odpowiedniej informacji plisy powinny być czyszczone na sucho – tak jak żaluzje.

 11. Czy plisy są plamoodporne?
  Plisy, które pokrywa specjalna powłoka, wykazują właściwości plamoodporne. Zaletą takiego rozwiązania jest lepsza ochrona przed plamami oraz łatwiejsze utrzymanie plisy w czystości.

 12. Jak dobrać kolor plis okiennych?
  Właściwie dobrany kolor plisy pozwala cieszyć się efektowną i atrakcyjną aranżacją wnętrza. Kolor powinien być także dopasowany do charakteru pomieszczenia. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór kolorów i wzorów plis okiennych, dzięki czemu z łatwością wybiorą Państwo roletę plisowaną do salonu, sypialni czy biura.

 13. Czy kupując plisy lub żaluzje w sklepie Plisso.pl, mogę liczyć na fachowe doradztwo?
  Jak najbardziej! Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące wyboru żaluzji na dzień i na noc, rolet plisowanych i innych przesłon okiennych z naszej oferty. Zapraszamy do kontaktu!

 14. Czy istnieje możliwość zamówienia próbek tkanin, z których wykonywane są plisy?
  Tak, w trosce o możliwość przetestowania materiału, udostępniamy próbki wybranych tkanin na plisy okienne. Próbki można zmawiać bezpłatnie.

 15. Ile trwa realizacja zamówienia?
  Dokładamy wszelkich starań, aby zamówienia składane w naszym sklepie realizować w jak najkrótszym czasie. Standardowy czas realizacji wynosi do 2 dni roboczych od złożenia zamówienia i dokonania opłaty.